Kontakt
  • Hlavná 864, Podolie
Popis atrakcie

Všetky hrady, zámky či architektonické skvosty Slovenska na jednom mieste. Nie, to nie je len zbožné prianie. Mini Slovensko, ktoré budete mať ako na dlani vyrástlo v krásnom parku miniatúr v obci Podolie.

Areál Parku miniatúr je ideálnym miestom trávenia voľného času rodín s deťmi, určite je však určený aj pre všetkých zvedavcov, ktorým sa napríklad nechce cestovať po celom Slovensko za historickými pamiatkami.

Park tvorí až 71 modelov slovenských hradov, zámkov, kostolov, chát a rozhľadní (a stále pribúdajú ďalšie modely). Od roku 2003 tak máte možnosť spoznávať nielen nádhernú architektúru, ale i nesmierne šikovné ruky majstra Rudolfa Kucmena, ktorý tieto modely vytvára.

Modely sú presnými kópiami originálov a zachytávajú ich v časoch najväčšej slávy a sily. A tak sú hrady stavané v podobách pred 300 - 500 rokmi.

Park miniatúr je otvorený v mesiacoch apríl – október denne okrem pondelka od 9.00 do 17:00. V mesiacoch júl – august denne okrem pondelka od 9:00 do 19:00.

Organizované skupiny môžu areál navštíviť kedykoľvek v uvedených mesiacoch - po predchádzajúcej telefonickej alebo e-mailovej objednávke.

Môže sa Vám hodiť ponuka na Hauzi: ubytovanie Podolie
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.67667, 17.77162)
Google mapy (navigácia)
Zdenka Bartková • Jún 2021
„Neodporúčam s malými deťmi. Pracuje tam starší pán, ktorý evidentne neznáša deti. Na 4r syna nakričal, dourážal ma aká som matka a povedal mi že to nie je pre malé deti ale je to expozícia. Je veľká škoda že sme sa Slováci ešte stále nenaučili ako sa správať k návštevníkom a ako si prilákať ľudí. Pre mňa veľké sklamanie a pre matku absolútne neprípustné aby niekto kričal na 4r dieťa. Chodili sme sem každý rok a viac neprídeme. “
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Park miniatúr

2.1 km
Očkovská mohyla
Múzeá a história

Malebná obec Očkov sa môže popýšiť jedinečným miestom. kde sa stretáva história hneď niekoľkokrát. Ide o tzv. Očkovskú mohylu, ktorá je nielen našou národnou kultúrnou pa...

Očkov
2.4 km
Paintball Podolie
Adrenalínové atrakcie

Chcete zažiť hru plnú zábavy a adrenalínu? Paintballové ihrisko je to pravé pre Vás. Ihrisko sa nachádza v areáli bývalého družstva na Podolských kopaniciach. Medzi Novým...

Podolie
3.8 km
Veľký Plešivec
Turistika

Veľký Plešivec je dôkazom toho, že aj tie nižšie vrchy dokážu ponúknuť čarovné potulky lesom.

Tento najvyšší vrch Čachtických Karpát sa nachádza nad obcami Čachtice a H...

Hrachovište
4.4 km
Čachtické múzeum
Múzeá a história

Snáď neexistuje človek, ktorý by nepoznal tajomnú obec Čachtice, preslávenú najmä vďaka smutne známej krvavej Čachtickej panej Alžbete Bátoryovej.

Miestny hrad i obec vš...

Čachtice
5.4 km
Čachtický hrad
Zrúcaniny

Čachtický hrad vznikol v prvej polovici 13. storočia. Patril medzi prvé hrady, ktoré zabezpečovali západnú hranicu Uhorska, najmä v 13. storočí, keď ho spravoval hradný k...

Čachtice
5.6 km
Vyhliadkový let lietadlom z letiska Krakovany
Adrenalínové atrakcie

Let v oblakoch je nezabudnuteľný zážitok. Nechajte sa očariť pohľadom z vtáčej perspektívy na Spišský hrad, majestátne Vysoké Tatry, či vrcholky stromov Vášho rodného kra...

Krakovany
6.4 km
Jazero Horná Streda
Kúpanie

Jazero Horná Streda leží asi 8km severne od Piešťan pri vážskom kanáli. Jazero vzniklo ťažbou štrku a je obľúbené pre svoju výnimočne čistú vodu.

Prístup k jazeru je od ...

Horná Streda
6.6 km
Vodná nádrž Čerenec
Kúpanie

Vodná nádrž Čerenec sa nachádza v prírodnej rezervácii v správe štátnej ochrany prírody Malé Karpaty. Rozprestiera sa približne 2 kilometre nad obcou Vrbové.

Vodná nádrž...

Vrbové