Kontakt
  • Zámok a okolie 1, Bojnice
Popis atrakcie
Časová náročnosť je približne 2 hodiny.
Časová náročnosť je približne 2 hodiny.

Najromantickejší zámoček na Slovensku nehľadajte nikde inde ako v kúpeľnom mestečku Bojnice. Práve tam sa pôvabne týči nádherná historická stavba – Bojnický zámok. Tento očarujúci zámok právom patrí medzi najkrajšie pamiatkové objekty na Slovensku.

Každoročne ho vyhľadávajú návštevníci z celého sveta. A to nielen pre jeho pútavú históriu, ale hlavne pre nádherné romantické prostredie a architektúru.

Pôvodne bol Bojnický zámok gotickým hradom pochádzajúcim z 11. storočia. Na zámku sa odvtedy vystriedalo mnoho majiteľov, medzi ktorými nechýbal ani uhorský veľmož Matúš Čák Trenčiansky, Matej Korvín či Thurzovci.

Od 17. storočia patril zámok Pálffyovcom, ktorí v roku 1909 dokončili prestavbu goticko renesančného hradu na súčasný reprezentačný zámok.

Ako aj iné hrady a zámky, aj ten Bojnický, je opradený množstvom povier. Tá najznámejšia sa viaže k poslednému majiteľovi Bojnického zámku, Jánovi Pálffymu, a jeho nešťastnej láske ku francúzskej kontese de Jeanville.

Na Bojnickom zámku môžu návštevníci absolvovať denné a večerné prehliadky s trvaním 90 minút a s s výkladom o histórii zámku .

Tajomný ráz prepožičiava Bojnickému zámku aj prírodná travertínová jaskyňa. V jaskyni sa nachádzajú dve jazierka. V minulosti jaskyňa slúžila ako úkryt a zároveň zásobáreň vody.

Nielen interiér, ale i exteriér zámku je očarujúci. Bojnický zámok obkolesuje charakterový park. Nachádza sa tu viacero vzácnych a zaujímavých stromov. Jedným z nich je i Lipa kráľa Mateja či vzácny strom Ginkgo biloba.

Počas roka sa na zámku koná množstvo akcií. Medzi tie najpopulárnejšie rozhodne patria Noc strašidiel, Valentín na zámku, Medzinárodný deň detí na zámku, alebo divadelný festival Rozprávkový zámok, či Mikuláš a Vianoce na zámku.

Môže sa Vám hodiť ponuka na Hauzi: ubytovanie Bojnice
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.77998, 18.57767)
Google mapy (navigácia)
Anonym • Feb 2021
Pridané fotografie:
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Bojnický zámok

0.1 km
Sokoliari Aquila
Iné atrakcie

Preneste sa do čias kráľov, princezien, urodzenej šľachty a zručných sokoliarov. Ak sa chcete cítiť podobne ako v rozprávke Sokoliar Tomáš, zavítajte do Bojníc.

V Bojnic...

Bojnice
0.1 km
ZOO Bojnice
Zoologické a botanické záhrady

Národná zoologická záhrada Bojnice je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. ZOO Bojnice leží v tesnej blízkosti romantického Bojnického zámk...

Bojnice
0.3 km
Únikové hry Mysterium
Iné atrakcie

Rozlúštite indície? Nájdete správne kľúče? Dostane sa von z uzamknutej miestnosti? Máte na to iba 60 minút!

Mysterium v Bojniciach vám predstavuje zábavné logické hry pr...

Bojnice
0.3 km
Termálne kúpalisko Čajka
Kúpanie

Termálne kúpalisko Čajka zaujme každého návštevníka nádhernou scenériou Bojnického zámku, ktorá sa snúbi s prírodnými krásami okolitého lesoparku.

V areáli kúpaliska je ...

Bojnice
0.4 km
Escape Room Bojnice - Záhada ružového pantera
Iné atrakcie

Najznámejší a najvzácnejší diamant na svete – ružový panter uložený v bojnickom múzeu bol ulúpený!

Všetky stopy vedú k svetoznámemu lovcovi umenia – Al Tornádovi, ktorý...

Bojnice
0.4 km
Bencovje grunt - maľovanie keramiky, múzeum remesiel
Múzeá a história

Bencovje grunt patril rodine Štefana Bencu, ako uvádzajú zápisy v matričných knihách z čias monarchie Rakúsko-Uhorska. Dom je dnes jednou z úplne posledných tradičných st...

Bojnice
0.6 km
Kúpele Bojnice
Kúpanie

Základom liečivých účinkov bojnických kúpeľov je prírodná a liečivá voda. Okrem termálnych prameňov sa používa na základnú kúpeľnú liečbu aj liečivé bahno. Termálne prame...

Bojnice
0.6 km
Drevené bludisko Bojnice
Iné atrakcie

V Bojníciach sa nachádza atrakcia, ktorá osloví malých aj veľkých dobrodruhov - drevené bludisko. Tento zábavný labyrint je miestom, kde návštevníci môžu preveriť svoje o...

Bojnice